Nem hatotta meg az MNB-t a forintgyengülés, maradt az eddigi kamat
Meghirdette az MNB az egyhetes betéti tendert, és úgy döntöttek, nem lesz rendkívüli kamatemelés.
Meghirdette az MNB az egyhetes betéti tendert, és úgy döntöttek, nem lesz rendkívüli kamatemelés.
A vizsgálatot most is a jegybank kezdeményezte.
Virág Barnabás szerint őszre nagyon komoly kockázata van egy globális recesszió kialakulásának.
A katasztrófavédelem szerint jóléti vízfelületet alakítottak ki az ingatlanon
A jegybankelnök szerint az érméket használja a lakosság és egyébként is nagyon drága lenne a begyűjtése.
A jegybank 41 millió forintos bírságot szabott ki a Raiffeissen Bankra.
Az ezzel 10,75 százalékra emelkedett, követve az alapkamatot.
A második, drágább rezsisáv bevezetése miatt a következő egy évben várhatóan 3 százalékponttal magasabb lesz az infláció, mint a rezsicsökkentés megvédése esetén lett volna. A jegybank még mindig őszre, kora télre várja az inflációs csúcsot, ám a friss előrejelzések szerint magasabban lesz a korábban várt 13-16 százaléknál.
A Magyar Nemzeti Bank azt kifogásolja, hogy nem magyar banklicensszel működik nálunk a Revolut Bank.
Úgy tűnik, Orbán Viktornak s csapatának fogalma sincs a krízis összetevőiről. Talán lehetne, ha vetnének egy pillantást Milton Friedmann Nobel-emlékdíjas közgazdász képletére a jegybank emlékérméjén, és megkérdezik valamelyik famulusukat, mi a fene ez a sok ákombákom. Vélemény.
Legutóbb csütörtökön volt kamatemelés, a forint azonban újra gyengélkedik.
Végleg elszállt forint/euró árfolyam, 20 százalékos infláció, gazdasági visszaesés vár ránk, vagy megnyugodnak a kedélyek a következő hónapban? Török Zoltánt, a Raiffeisen vezető elemzőjét kérdeztük.
Minél később sikerül megfordítani az infláció trendjét, nem árbefagyasztásokkal, hanem organikusan, annál nagyobb ára lesz, növekedésben, foglalkoztatásban, jövedelemben és reálkeresetben is – figyelmeztet Surányi György egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi kétszeres elnöke a HVG-nek június 30-án adott interjúban. Ezt most kiegészítettük az azóta történt jelentős változások fényében, például mert az MNB 7,75 százalékról 9,75 százalékra emelte az egyhetes betét kamatozását, ismét elválasztva azt az alapkamattól (igaz, közben kiderült, jövő kedden várhatóan ismét egy szintre hozza azokat). Surányi az eredeti interjúban a 7,75 százalékos alapkamatról határozottan állította: nem lesz elég a forint stabilizálásához. Ez azóta vastagon igazolódott.
Este 402,4 forint körül alakul az euró jegyzése.
200 bázispontot emelt a jegybank az egyhetes betéti tender kamatán, hogy mentse a menthetőt. Az első piaci reakciók alapján úgy tűnik, nem sikerült megnyugtatni a befektetőket.
Hiába drágultak májusban már jól láthatóan a hitelek, a legnépszerűbb kölcsönökből több fogyott. A lakáscélú szerződéseknél a zöldhitel-roham még nagyon meglátszik a számokon, a babaváróban és a személyi kölcsönben inkább a kereslet stabilizálódásáról lehet beszélni az elmúlt hónapokban.
Az alapkamat szintjével megegyező 7,75 százalékos kamattal hirdette meg a jegybank az aktuális egyhetes betéti tendert. Ez 0,5 százalékpontos kamatemelés a megelőző héthez képest. Innentől a jegybank egy szinten tartja az alapkamatot és az egyhetes betét kamatát. Alapkamat-emelés havonta lesz, de az egyhetes betét kamatával a jövőben is bármikor beavatkozhatnak.
Kiszámolta a Magyar Nemzeti Bank, mekkora pluszterhet vállal, aki most még benne maradna a törlesztési moratóriumban. Nem most kell majd sokkal többet fizetni, hanem tovább tart a törlesztési időszak.
Pánikszerűen, hatalmasat emelt az alapkamaton kedden a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa. Most először adta jelét annak, hogy az eddiginél nagyobb szigorra is hajlandó a forint árfolyamának védelmében és az infláció elleni küzdelemben.
A jegybank nagyot emelt az alapkamaton, ugyanakkor annak egyhetes betéti kamattal való összezárása miatt ez effektíve csak 0,5 százalékpontos emelést jelent. A jegybank közben rontott az inflációs és gazdasági előrejelzésén. Miközben az állami költségvetéssel és a kormány költségvetési politikájával kapcsolatban továbbra is sok a bizonytalanság.